Boek
Nederlands

Dino's bestaan niet

Mark Janssen (auteur)

Dino's bestaan niet

Doelgroep:
Vanaf 3-5 jaar
Genre:
Tim en Jesse zijn op een avond samen in het bos. Tim wil een reuzendino vangen. Jesse ziet allerlei enge vormen in het bos en wil teruggaan. Maar Tim overtuigt hem ervan dat dino’s niet bestaan. Toch? Groot prentenboek dynamische, uitbundig gekleurde illustraties. Vanaf ca. 4 jaar.
Titel
Dino's bestaan niet / [tekst en illustraties] Mark Janssen
Auteur
Mark Janssen 1974-
Taal
Nederlands
Uitgever
Rotterdam: Lemniscaat, 2017
[20] uitvouwbare p. : ill.
ISBN
9789047709176 (hardback)

Besprekingen

Op een avond zijn de twee broertjes Tim en Jesse in het bos. Tim wil een reuzendinosaurus gaan vangen. 'Hoor je hem al brullen? OEOEOEWAAAAAAAAAH!' Met zijn zaklantaarn gaat hij voorop, zoekend naar pootafdrukken van zo'n enorme dino met een paarse kop en dikke schubben. Jesse kijkt niet naar de grond. Hij ziet allerlei vormen om zich heen in het kleurrijke en donkere bos. Dikke boomstammen lijken dinopoten en… 'Daar! Daar zit iets!' Jesse wil weg. Tim probeert hem gerust te stellen: 'We doen toch maar alsóf? Dino’s bestaan niet!' En dan horen ze 'OEOEOEWAAAAAAAAAH!' Prachtig groot en griezelig prentenboek met meerdere paginagrote uitklappagina’s. De illustraties laten de vage contouren zien van een bos in het schemerdonker. Veel groen, blauw, paars en vurig rood met steeds een paar kleine kleurrijke vogeltjes. De oplettende lezer, die al veel eerder dan de jongens vermoedt wat de vormen zijn, blijft naar die platen kijken en ziet steeds iets nieuws: is dat er een...? Opnieuw heeft Ma…Lees verder

Dino's bestaan niet

Mark Janssen neemt net zoals in 'Niets gebeurd' de tekst én illustraties voor zijn rekening. Het verhaal is erg simpel gehouden; de illustraties trekken alle (verdiende) aandacht naar zich toe.



Stoere Tim overtuigt Jesse om in een groot, donker bos op dinojacht te gaan. Een gewone dino is niet genoeg: Tim wil een reuzedino vinden. Doordat hij voetsporen probeert te vinden, mist Tim alle dingen rondom zich die kleine Jesse wel opmerkt en aanduidt. Voor de aarzelende Jesse zit er niets anders op dan de zelfzekere Tim te volgen.



Om het bos en de dino’s echt megagroot te maken worden er in dit (toch al vrij grote) prentenboek uitklappagina’s gebruikt. De twee jongetjes worden op hun beurt zeer klein afgebeeld, wat de grootsheid nog benadrukt. Wat Jesse en de lezer al vanaf de eerste bladzijde door hebben, wordt voor Tim pas op de laatste bladzijde duidelijk: dino’s bestaan wel! De prachtige illustraties beslaan de volledige pagina’s. Er werd geen vie…Lees verder

Over Mark Janssen

Marcus Jacques Agnes (Mark) Janssen (Eijsden, 24 juli 1974) is een Nederlandse illustrator.

Hij studeerde aan de Academie Beeldende Kunsten Maastricht. Na zijn afstuderen in 1997 vestigde hij zich als fulltime illustrator in Valkenburg aan de Geul, waar hij een atelier aan huis heeft.

Mark maakt illustraties voor zowel kinderen als voor volwassenen. Vanaf zijn eerste kinderboek 'Mijn vriend de sjeik' van Ulf Stark (Lemniscaat 1997) tot aan 2016, werkte hij aan 450 kinder- en prentenboeken voor bijna alle grote Nederlandse en Belgische uitgeverijen. Heel wat van zijn boeken vonden reeds hun weg naar het buitenland en werden vertaald in meer dan tien talen. Ondertussen verschenen ook de eerste boeken voor beginnende lezers waarvoor hij zowel de tekst als de tekeningen leverde.

In 2016 startte Mark succesvol met een nieuw oeuvre; het eigen prentenboek 'Niets gebeurd' werd door de pers lovend onthaald. Daarna volgden 'Dino's bestaan niet' (2017), 'Eiland' …Lees verder op Wikipedia